Güncel Duyurular

 
Türkiye'de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması
 
12 Ocak 2019, Cumartesi
09.30-17.30
İstanbul Bilgi Üniversitesi
santralistanbul Kampüsü
E1-301
 
 
Program için tıklayınız.
 
Çalışan Çocuk Araştırma Sonuçları Videografik: Hiç Karşılaşmadınız Mı?
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle yürütülen "Çalışan Çocuk - Bağcılar ve Küçükçekmece Pilot Araştırması" temel bulgularını videografik olarak izleyebilirsiniz.
 
Hiç Karşılaşmadınız Mı?
 
 
Şehir Hepimizin
 
3 Aralık 2018'de 100. Şehir Hepimizin Programı yapıldı!
Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak düzenlediğimiz Şehir Hepimizin programlarını izlemek için tıklayın!
 
 
 
Panel "Exodus Déjà Vu"

 

Dünya çapında mülteci krizini konu alan “Exodus-Déjà Vu Sergisi”nin açılışı, bir panelle gerçekleştirildi. Pınar Uyan Semerci moderatörlüğünde uluslararası fotoğrafçılar Coşkun Aral, Roland Neveu, Suthep Kritsanavarin’in konuşmacı olduğu ve Balca Arda’nın tartışmacı olarak katıldığı panelde her geçen gün büyüyen mülteci krizi, savaşlar ve göç etmek zorunda kalan insanların hikâyeleri konuşuldu. Göç hikâyelerinde coğrafyalar ve insanlar değişse de oluşan tablonun hep aynı olduğu ve toplumun, yerinden edilen insanların ötekileştirilmesi sorununun yarattığı duruma ancak fotoğrafçıların belgelediği ölçüde tanık olduğu panelin tartışma konularının arasındaydı.