Güncel Duyurular

 

"2000-2020 Türkiye'de Çocuk İşçiliğiyle Mücadeleyi Değerlendirmek"

 
 
 
 

"Covid-19 Salgınında Mevsimlik Tarım İşçilerinin Koşullarını Konuşuyoruz"

 

Göç: Bildiklerimiz, Bilmediklerimiz

Hem kişisel hem toplumsal tarihimizin, hafızamızın ve gündelik hayatımızın önemli bir parçası olan göç olgusunu Türkiye toplumu içinde ele almak, özellikle üniversite öğrencilerinde farkındalık yaratmak üzere hazırladığımız uzaktan eğitim çalışması hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

BiLGi mag: 'Göçmen karşıtlığının temelinde tehdit algısı var'

BiLGi mag: “Türkiye’de Göçmen Karşıtı Tutumların Belirleyicileri” araştırması üzerine konuştuğumuz Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci, önyargıların temelinde yatan tehdit algısının mültecilerle yakın bir temas kuruldukça azaldığına dikkat çekiyor.. Röportajın devamı için tıklayınız.
 

BiLGi Podcast yayında! 

Göç ve Toplum podcast serisini dinlemek için tıklayınız. 
 
 

MATILDE Avrupa’nın Kırsal ve Dağlık Bölgelerinde Entegrasyon ve Yerel Kalkınmayı Artırmada Göçün Etki Değerlendirmesi

Türkiye'de BİLGİ AB Enstitüsü (https://eu.bilgi.edu.tr/tr/), BİLGİ Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Hayata Destek Derneği (https://www.hayatadestek.org/) tarafından gerçekleştirilecek proje hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

Web Sitesi Yayında!

 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hem çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda ortaklaşa yürüttüğümüz proje ve aktivitelerin bulgu ve yayınlarını paylaşmak, hem de bu konuya ilişkin diğer tüm çalışmaların görünürlüğünü, yaygınlaşmasını artırmak ve farkındalık oluşumuna katkı sunmak amacıyla hazırladığımız http://cocukisciligineson.bilgi.edu.tr web sitesi yayına başladı. Web sitesine katkılarınız için bizimle cocukcalismalari@bilgi.edu.tr ve rc.mig@bilgi.edu.tr  adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.