Güncel Duyurular

 

Tebliğ Çağrısı: Göç Çalışmaları Lisansüstü Öğrenci Konferansı

Konferans çerçevesinde göç alanında çalışan yüksek lisans ve doktora öğrencilerini hem birbirleriyle hem de bu alanda farklı disiplinlerde ve/ya disiplinlerarası çalışan deneyimli akademisyenlerle buluşturmak hedeflenmektedir. Konferansta, özellikle metodolojik ve teorik açıdan tezleri tartışmak ve araştırma bulgularının yazım sürecinde geri bildirimlerle bu alanda üretilen bilgiye katkı sunmak amaçlanmaktadır. 
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 

Sempozyum "BiLGi'de Çocuk Çalışmaları", 24 Mayıs 2019

 
 
Etkinlik hakkında

Sunum Özetleri "Türkiye’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması", 12 Ocak 2019

 

2018, Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı’ydı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hem 2018’de yapılanları paylaşıp değerlendirmek hem de bundan sonrasını planlamak için alanda çalışanlarla bir araya gelerek 12 Ocak 2019'da "Türkiye’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması"nı gerçekleştirdik. 2018 yılında çocuk işçiliği konusunda yürütülen önleme, mücadele ve farkındalık yaratma alanlarındaki çalışmaların sunum özetlerine ulaşmak için tıklayın.

 

Göç Alanında Saha Çalışanları İhtiyaçlar ve Öneriler Raporu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, İstanbul'da sivil toplum ve belediyelerde mültecilerle doğrudan çalışan saha çalışanlarının deneyimleri, yaşadıkları güçlükler ve iyi örnekleri ele almak üzere Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği desteğiyle Ekim-Kasım 2018'de bir dizi toplantı düzenledik. Hem bu alanda yürütülen projelerin sürdürülebilirliği ve başarısının, hem de sürecin içindeki tüm paydaşların ihtiyaç ve taleplerinin görünür kılınmasını amaçlayan bu çalışmaya dair rapora şuradan ulaşabilirsiniz.
 

Film Gösterimi ve Söyleşi "Saf", 13 Mayıs 2019

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Belgesel Gösterimi ve Söyleşi "Mülteci, İşte Buradayım", 29 Nisan 2019

 
Detaylı bilgi için tıklayınız.
 

Çalışan Çocuk Araştırma Sonuçları Videografik: Hiç Karşılaşmadınız Mı?

 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle yürütülen "Çalışan Çocuk - Bağcılar ve Küçükçekmece Pilot Araştırması" temel bulgularını videografik olarak izleyebilirsiniz.
 
Hiç Karşılaşmadınız Mı?
 
 

Şehir Hepimizin 100. Program

 
3 Aralık 2018'de Medyascope TV'de 100. Şehir Hepimizin Programı yapıldı!
Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak düzenlediğimiz programları izlemek için tıklayın!