Sergi "Öteki Hikâyeler"

 

BİLGİ Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve Koridoor Contemporary Art Programs, ArtHereIstanbul, Sanat Seninle Derneği, Göç Araştırmaları Derneği, Hayata Destek Derneği, İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği ve BİLGİ Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen sergi, göç ve göçmen olgusuna dair sınır içi ve sınır ötesi farklı boyutları gündeme getirerek ötekilerin hikâyelerini sanatçıların gözünden anlatıyor.

Uluslararası alanda tanınmış 50 sanatçının katıldığı “Öteki Hikâyeler” isimli sergide resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, baskı resim, desen, video art, performans gibi farklı disiplinlerde yapıtlar sergilenecektir.

Sergi, “Creative Network Plus: Baseline Research and Development (BREDEP)/ Kreatif Ağ: Temel Araştırma ve Geliştirme" projesi kapsamında düzenlenmektedir. Derby Üniversitesi koordinatörlüğünde UK Research and Innovation-AHRC desteğiyle yürütülen BREDEP Projesi'nin Türkiye’deki çalışmalarını BİLGİ Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Dr. Öğr. Üyesi Gülay Uğur Göksel sürdürmektedir. 

 

16 Aralık 2021 - 7 Şubat 2022

İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi

 

ONLINE SERGİ YAKINDA!

 

Sanatçılar

Abel Korinsky

Adnan Jetto

Adviye Bal

Ahmet Umur Deniz

Ali Omar

Ali Raşit Karakılıç

Bahadır İşler

Baran Kamiloğlu

Berkan Baycan

Can Memişoğulları

Carole Turner

Corinne Silva

Deniz Pireci

Dilek Toluyağ 

Elena Bellantoni

Ercan Ayçiçek

Fehim Güler

Fevzi Karakoç

Gizem Enuysal

Heather Brown

Hiba Aizouq

Işıl Gönen

İliko Zautashvili

Jack Beattie

Jacque Crenn

Lale Duruiz

Levent Pınarcı

Mahmut Celayir

Martin Wohlwend

Mehdi Farzane

Morteza Khosravi

Mustafa Albayrak

Ömer Serkan Bakır

Özge Günaydın

Özkan Gencer

Paul Dunker Duyvis

Resul Aytemür

Rifaae Ahmad

Saghar Daeiri

Sema Özevin

Serina Tara

Stephan Twist

Tahir Ün

Tolga Boztoprak

Tuğrul Selçuk

Ufuk Uyanık

Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu

Yıldız Doyran

Zahit Büyükişliyen

Zeynep Yazıcı

 

Küratör: Denizhan Özer

 

Podcast Serisi "Öteki Hikâyeler: Göç, Sanat, Birlikte Yaşam"

Sergiyle başladığımız sanat ve insan hareketliliği arasındaki ilişki üzerine söyleşimize podcast serisiyle devam ediyoruz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

UYARI: 

Covid-19 tedbirleri kapsamında kampüslere girişlerde çift doz aşı belgesi veya aşı bulunmaması durumunda son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu zorunluluğu bulunmaktadır.

Enerji Müzesi'ne giriş ücretsiz olup, ziyaret saatleri haftanın her günü saat 09.00-17.30 arasındadır. Müze özel günlerde kapalıdır, detaylar için websitesi ziyaret edilebilir. https://santralistanbul.org