Açık Çağrı: Türkiye'de Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması

Açık Çağrı: Türkiye'de Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması

 

Değerli İlgililer,

Bildiğiniz üzere 2018 Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı’ydı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi ve Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hem 2018’de yapılanları paylaşıp değerlendirmek hem de bundan sonrasını planlamak için alanda çalışanlarla bir araya gelmek istiyoruz. Bu nedenle, 2018 yılında çocuk işçiliği konusunda yürütülen önleme, mücadele ve farkındalık yaratma alanlarındaki çalışmaları beraberce dinleyeceğimiz ve her bir çalışmanın 10 dakikayı aşmayacak sunumlarla aktarılacağı iki oturum planladık. Etkinlik, 12 Ocak 2019 Cumartesi tüm gün İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir. Programın detayları daha sonra paylaşılacaktır.

Etkinliğe katılmak isterseniz, sunmak istediğiniz projenin kapsamı, amacı, sonuçları ve etkilerini içeren 500 kelimelik bir metni bize göndermenizi rica ediyoruz. Eğer projenin hakkında daha detaylı bilgi edinebileceğimiz bir kaynağı varsa (rapor veya web sitesi gibi) paylaşabilirseniz seviniriz. Başvuru sayısına bağlı olarak, sunum ya da poster sunum olarak katkınızı sunmanızı rica edeceğiz.

Proje bilgilerinizi 31 Aralık 2018 tarihine kadar Begüm Sonbahar’a iletmenizi rica ederiz: begum.sonbahar@bilgi.edu.tr . 3 Ocak 2019 tarihinde de size katılım biçiminize dair geri bildirimde bulunacağız.

*santralistanbul Kampüsü’nde tüm gün sürecek bu etkinliğe şehir dışından katılımcıların ulaşım masrafları karşılanacaktır.

Saygılarımızla,

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Çocuk Çalışmaları Birimi & Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Gözde Durmuş                                                                     Pınar Uyan Semerci